CES 2015 fuarı ile gündemin yoğunluğu hat safhada ve birçok ürün bu anlamda teknoloji takipçilerinin beğenisine sunuluyor. Tabi ki bu yoğunlukta öne çıkan birçok ürün var. Sizleri o ürünlerden bir tanesi ile tanıştırmak istiyoruz.

Logbar isimli şirketin The Ring ismini verdiği bu yüzük etrafında birden fazla teknolojik cihazla senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Yapılması gereken, kontrolü sağlanacak cihazın hareketlerini The Ring üzerinde tanımlamak. CES 2015’te yüzüğün kullanımı ile ilgili olarak bir demo sunum hazırlayan Logbar çalışanları, sadece el hareketleri ile bir müzik sisteminin ne şekilde kontrol edilebileceğini etkileyici bir şekilde gösterdi diyebiliriz. The Ring’in çalışma sistemi ise üzerinde bulunan hareket ölçer ve jiroskop yardımı ile hareketleri algılama esasına dayanıyor. Bu sayede evinizde bulunan tablet, pc, müzik setleri ve aklınıza gelebilecek birçok elektronik eşyayı bu The Ring ile kontrol edebiliyorsunuz.

Bakalım The Ring giyilebilir teknoloji pazarında kendisine nasıl bir bulacak, aşağıda The Ring isimli yüzüğün tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!