CES 2015 ile gündemimizin baya yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Sizlere Sony‘in yeni akıllı saat modeli SmartWatch 3’ün teknik özelliklerinden, fiyatından detaylı bir şekilde bahsetmek istiyoruz.

Giyelebilir teknoloji ürünlerinin oldukça popüler olduğu şu dönemlerde, birçok firma geniş bir ürün spektrumu ile rekabet içerisindeler. Bu bağlamda en çok ilginin Akıllı telefonlar ile senkron bir şekilde çalışan ürünlerin olduğunu söylememiz mümkün. Özellikle bu konuda teknoloji devlerinin kapışması ortaya bazen ilginç ürünlerin çıkmasına neden olabiliyor.

Sony SmartWatch 3 bu anlamda sık güncellenen bir ürün olduğunu söylenebilir. SmartWatch 3 paslanmaz çelik ile artık daha sağlam bir yapıda. Genelde işin içine metal kavramı girdiğinde tasarımdan yana düz çigzilerin bazen estetiği katlettiğini görürüz ancak Sony bu duruma müdahale etmiş ve oldukça şık bir tasarımla, dayanıklılığı ve estetiği bir araya getirmiş diyebiliriz. Çünkü SmartWatch 3 toza ve suya karşı oldukça dayanıklı bir ürün. 320 x 320 piksel çözünürlüğe sahip SmartWatch 3’ün ekran boyuyu 1.6″ ebatlarında. LCD ekrana sahip bu akıllı saat dört çekirdekli bir işlemciye sahip ve işlemci 512 MB Ram ile desteklenmiş. Normal bir kullanımda 2 gün gider bataryası ile birçok teknoloji severin dikkatini çekmeyi başaran SmartWatch 3’ün yıl sonunda piyasa sürülmesi bekleniyor.

SmartWatch 3 için tahmin edilen etiket fiyatı ise 300 dolar. Ürünün resmi olarak açıklanmayan noktalardaki bilgilerini sitemiz aracılığı ile sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

sony-smartwatch-2

Bu alana reklam verebilirsiniz!