Dünya çapında olan iPhone 6 Plus kullanıcılarının bazılarının büyük kamera sorunu yaşadıklarını Apple foruma yazdıkları şikayetleri ile dile getirdi. Sosyal medya da hızla yayılan bu olay “iPhone 6 Plus kamera sorunu” başlığıyla paylaşılan video görüntülerinde de sorun gözler önüne serilmektedir.

Sizlerde mesajları yakından incelediğinizde iPhone 6 Plus kullananların telefonun kamerasının odaklanma sorunu yaşadığından yakınılmaktadır. Çoğunluğun telefonun deforme ve flu olmuş görüntü çektiğinden dolayı şikayetçi olması dikkat çekmektedir.Uzmanlar, sorunun iPhone 6 Plus‘da bulunan Optik Görüntü Sabitleme (OIS) sistemindeki hatadan kaynaklandığını belirtmiştir. Bu özellik kamerayı bağlı olduğundan direk olarak kamera özelliğine etki etmektedir. Tabi bu özellik yani Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliği tek olarak iPhone 6 Plus‘ta yer almaktadır.

Görünen şu ki, Apple teknik ekibi, iPhone 6 Plus telefonlarında yer alan Optik Görüntü Sabitleme (OIS) sistemini ayrıntılı ve yeterli bir denemeden geçirmemiştir. Ayrıca İphone 6 Plus test edilirken birçok özelliği ayrıntılı ve uzun süreli olarak kontrol edilmiştir ancak iddialara göre Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliği üzerinde fazla durulmadan geçildiği söylenmektedir.camera

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!