Ridersmate bir Kickstarter projesini ve Ridersmate’ı  farklı kılan, hayat kurtarıcı özelliğinin yanı sıra bilinen bir teknolojinin, uyarlanması sonucu elde edilmesi. İngiliz bir telekomünikasyon mühendisi tarafından geliştirilen ve motosiklet üzerindeyken, düştüğünüz an acil durum mesajı bırakan Ridersmate’a gelin yakından bakalım.

Ridersmate iki parçadan meydana geliyor, bu iki parçanın biri motosiklete diğeri ise bacağa takılıyor. Kullandığınız motorun herhangi bir kaza durumunda iki bölüm arasında bulunan bağlantı, GPRS yolu ile daha önceden tanımladığınız numaralara acil mesaj bırakıyor. İşini şansa bırakmayan mesaj belirli aralıklarla tanımlanan numaralara tekrar, tekrar mesaj burakıyor. Mesajın içeriğinde ise bulunduğunuz yerin GPS bilgileri, hızınız, kaza ve saati gibi bilgiler yer alıyor.

Tek dolumluk şarj ile 8 saat gibi bir süre kesintisiz olarak çalışan Ridersmate, şu an fon arayışında ve şayet barajı geçerse bu uygulamayı yakın bir zamanda temin edebileceğiz. Ridesmate‘ın nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan daha ayrıntılı olarak seyredebilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!