Samsung, IFA 2014 etkinliğinde bir değil iki telefon tanıtarak süpriz yaptı. Bu etkintikte Samsung, Note 4 ve yeni kavisli ekranı ile süpriz telefon Samsung Galaxy Note Edge‘yi tanıttı.

Kavisli ekrana sahip olan Note Edge’nin sağ kenar tarafa aşağıya doğru gidiyor. Benzersiz tasarıma sahip olan Note Edge, yeni avantajlarla geliyor. İlk olarak, ekran kilidini açmadan cevapsız çağrılara bakmamızı sağlıyor ve pil yönünden tasarruf sağlamış oluyor. Sosyal Medya uygulamalarının ve diğer normal uygulamaların güncellemelerini hemen görebilirisiniz ve bir diğer özellik olarak da yeni düğmeler ve özelleştirilebilir özellikleri ile bizlere sundu.

Samsung Galaxy Note 4 gibi bu telefona da phablet diyebiliriz. Cihazın özelliklerine gelecek olursak. Cihazda Quad HD 2560 x 1440 çözünürlükte ekran, kenar ekran için ek olarak 160 piksel ile 5.6 inç ekran boyutuna sahip. 2.7 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 işlemciye sahip olan cihaz, OIS özellikli 16 MP kameraya sahip, f / 1,9 diyafram açığına sahip ve panorama selfie özelliği ile birlikte 3.7 MP ön kameraya sahiptir.

Note Edge

Bu alana reklam verebilirsiniz!