Ortada dedikoduları dolaşan Samsung Galaxy Alpha, sonunda resmiyet kazandı. Aslında Samsung’un bu telefonu Samsung Unpacked etkinliğinde duyurması bekleniyordu, ancak Samsung bu cihazı duyurmak için bir kaç hafta daha beklemedi.

Galaxy Alpha’nın en önemli özelliklerinden biri Samsung’un metal gövdeye sahip ilk akıllı telefonu olması. Bu telefon muhtemelen eylül ayında çıkacak olan iPhone 6 ile yarışacak. Galaxy Alpha, 4.7 inç, 1280*720 piksel çözünürlüklü Super AMOLED ekran ve 1.8 GHz sekiz çekirdekli veya 2.5 GHz dört çekirdekli işlemciye ayrıca 2 GB RAM’e sahip olacak.  başka bir özelliği ise  en son kategori 6 LTE desteği ile teoride 300 Mbps varan dördüncü nesil veri iletişim hızına ulaşabilecek. Samsung Galaxy Alpha’nın arka kamerası 12 megapiksel gerçek zamanlı HDR özelliğine sahip. Ön kamerası ise 2.1 megapiksel, öz çekimler için oldukça iyi görünüyor.

Samsung Galaxy Alpha’nın, Galaxy S5’teki gibi parmak izi okuyucusu ve kalp ritmi ölçer özelliklerine sahip. Ultra Güç Tasarruf Modu ile gün boyunca %10’luk güç tasarrufu sağlıyor. Download Booster sayesinde  hem Wi-Fi hem mobil şebekeye aynı anda bağlanarak çok daha hızlı bir şekilde indirme olanağı sağlıyor. Quick Connect ve Private Mod‘da Samsung Galaxy Alpha’nın diğer özellikleri arasında. 32 GB dahili hafızaya sahip olan Galaxy Alpha’nın ayrıca microSD yuvası bulunmuyor. Batarya kapasitesi ise 1850 mAh. Ayrıca telefon 4.4.4 KitKat OS yüklü gelecek. 5 renk seçeneği bulunan telefon eylül ayında satışa çıkacak.

galaxy-alpha

Bu alana reklam verebilirsiniz!