Dünya üzerinde gerçekten çok popüler olan ücretsiz  görüntülü-görüntüsüz sohbet ve mesajlaşma uygulaması Skype’a ücretsiz üye olabilirsiniz. İnternet aracılığıyla ücretsiz bir şekilde isterseniz yazılı olarak mesajla isterseniz sesli olarak konuşmanıza isterseniz de hem görüntülü hem de sesli olarak sohbet etmenizi sağlayan bir uygulama. İsterseniz de uygun bir ücrete ev ve cep telefonlarını da arayabilirsiniz.

Yalnızca bu kadar da değil Skype’ın çoklu platform desteği de var. Yani Skype’ı yalnızca bilgisayarda değil akıllı telefonlarda ve tabletlerde de kullanabilirsiniz. Skype, kullanıcılar iletişimlerinde P2P (peer-to-peer) teknolojisini kullanır. Skype size yüksek görüntü ve ses kalitesi (internet bağlantınıza göre değişiklik gösterebilir) sunar. Her ne kadar güvenlik açıkları nedeniyle eleştirilse de şüphesiz Skype pisayasada çok önemli yere sahip.

Skype’a 3 yolla giriş yapabilirsiniz ;

1-Skype Adı: Yapmanız gerekn uygulamadı “Skype Adı” butonuna basmak ve hesap bilgilerini bilgilerinizi girmek.  Eğer bir Skype Adınız yoksa uygulamanın altındaki “Yeni bir hesap oluşturun” butonuna tıklayarak açılan pencereden kaydolup Skype’a giriş yapabilirsiz.

2-Microsoft Hesabı: İsterseniz Microsoft Live hesabınızı kullanarak da Skype’a giriş yabilirsiniz yapmanız gereken uygulamada ki “Microsoft hesabı” butonuna tıklayarak açılan pencerede Microsoft Live hesabı bilgilerini girerek Skype’a giriş yapabilirsiniz.

3-Facebook: İsterseniz Facebook hesabınızı kullanarak da Skype’a giriş yapabilirsiniz. Yapmanız gereken uygulamada ki “Facebook ile oturum aç” butonuna tıklamak. Ardından Skype Facebook uygulamasının istediği izinleri kabul etmek.

Skype’da arkadaş eklemek için skype butonuna tıklayıp arkadaşınızın kullanıcı adını aratıp istek yollayın.

Skype’ı bilgisayarınıza Tamindir’den güvenli bir şekilde indirmek için tıklayın.

skype-2

Bu alana reklam verebilirsiniz!