Mobil teknoloji ile birlikte gelişen kablo teknolojisi de son dönemler ilginç haberlere konu oluyor. Özellikle bataryaların kullanım ömürlerinin bir kademe daha yukarı çekilmesi ile birlikte ihtiyaç duyulan hızlı şarj ihtiyacı birçok firmanın çalışma alanı haline geldi.

Bunlardan bir tanesi de SONICable, bu kablo sayesinde hızlı şarj için artık entegre yonga setlerinin varlığına ihtiyaç kalmıyor. Standart USB kablolarına oranla 2 kata kadar daha hızlı enerji aktarımı gerçekleştirebilen SONICable, bir Indiegogo projesi olarak ortaya çıktı, 10 bin dolarlık fon arayışını kısa bir sürede tamamlayan SONICable, 23 Şubat itibari ile 27 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak.

SONICable‘nin son olarak ilginç bir özelliğinden daha bahsedelim. Kablonun üzerinde birtakım tuşlar bulunuyor. Bu tuşlar şarj esnasında veri aktarım özelliklerinin hepsini deaktif duruma getirmek üzere tasarlanmış. Deaktif duruma gelen diğer özellikler kablonun sadece şarj odaklı çalışarak daha hızlı şarj edebilmek imkanını sağlıyor.

soniccable-1

Bu alana reklam verebilirsiniz!